“Herkes sağlıklı yaşamayı hak eder” ilkesi ile muayene edilen tüm hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. Bünyesinde bulunan uzman ve sertifikalı ekibi ile günlük hayata devam edilebilir standarlarda  tedavi yönetemleri uygulamaktadır.

a.Büyüme Faktörleri ile Tedavi

Diyabetik Ayak Ülser vakalarında kullanılan Heberprot-P doğrudan yaraya intra lezyonel olarak uygulanan insan büyüme faktörüdür (FCHrec.). Heberprot-P genellikle inatçı kronik yaralarda eşsiz bir tedavi yöntemi olmuş iyileşme hızını yükseltip, nüksü azaltarak ampütasyon oranında etkin bir rol oynamıştır.

b.Kök Hücre ile Tedavi

Göbek bölgesinden, lokal anestezi altında liposuction yöntemi ile 20-50 cc kadar alınan yağlar özel laboratuvarlar da işlem görerek kök hücrelere ayrılır ve çoğaltılırlar. Yaraya enjekte edilebilecek şekilde 2-5 cc.lik enjektörler ile uygulamaya hazır bir halde kliniklere gönderilirler. Uygulama kök hücre içeren sıvının tüm yara yüzeyine enjekte edilmesi ile gerçekleşmektedir. Kök hücreler yaranın ihtiyaç duyduğu hasarlı hücre konumuna geçerek yarayı iyileştirir.

c.Negatif Basınç Sistemi (VAC) ile Tedavi

Ozon tedavisinde dokulardaki oksijen seviyesinin artmasına bağlı olarak yara iyileşmesi hızlanmaktadır. Ozon tedavisinde ozonun anti mikrobik etkisinden de direk faydalanılabileceği gibi bağışıklık sistemi üzerindeki uyarıcı etkisi ile de dolaylı olarak faydalanılmaktadır.

d.Yara Bakım Ürünleri

Kronik yara tedavisinde yara yüzeyinin temiz kalmasını, yara bölgesinin ısı ve neminin korunmasını, enfeksiyonun kontrol altına alınmasını sağlayarak yara tedavisini gerçekleştirmek için yara yüzeyine, hastanın yaşına, genel durumuna göre birçok farklı modern yara bakım örtüleri kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *