Yüz Germe

Yüz Germe ve Yüz Gençleştirmenin Önemi, yıllar geçtikçe yer çekiminin etkisi, güneşin zararlı etkisi, yüz mimik kasların aşırı çalışması, günlük yaşamın stresi, tekrarlayan kilo alıp vermeler ve ailevi eğilim yüzde yaşlı görünüme yol açar.

Yıllar geçtikçe yer çekiminin etkisi, güneşin zararlı etkisi, yüz mimik kasların aşırı çalışması, günlük yaşamın stresi, tekrarlayan kilo alıp vermeler ve ailevi eğilim yüzde yaşlı görünüme yol açar. Dudak ve yanak çizgileri derinleşir, yanak ve gerdan sarkar, boyunda yağlanma ve katlanmalar olur. Fazla yağların alınması, gevşemiş kasların gerilmesi, büzüşmüş ve bollanmış fazla derinin çıkarılması ile derinin yeniden şekillendirilmesi ile genç yüz görünümü elde edilir. Genellikle göz kapağı ameliyatı ve alın germe kaş kaldırma ameliyatları ile birlikte yapılır. Gerektiğinde Yüz Germe, burun estetiği, elmacık kemiklerinin büyütülmesi, kırışıklara yağ enjeksiyonu, Laser tedavisi, Botox uygulaması, çene ucunun yeniden şekillendirilmesi gibi işlemler eklenebilir.

Kimler yüz germe operasyonu yaptırabilir?

Ortalama 40 yaş ve üzerinde olanlar40 yaş altında olmasına karşın, boyun, yüz ve dudak kenarlarında sarkma olanlar yanaklarında sarkma olanlar dudak ve yanak çizgisi belirgin ve derin olanlar boynunda sarkma, yağlanma ve katlanma olanlar ameliyatı riske sokacak sağlık sorunu bulunmayanlar ameliyata psikolojik olarak hazır olup, ameliyat sonuçlarıyla ilgili gerçekçi beklentiler içinde bulunanlar.

Yüz germe ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Hasta sigara kullanıyorsa, ameliyat öncesi ve sonrasında bu alışkanlığından bir süre vazgeçmesi gerektiğini bilmelidir. Ameliyat öncesi hasta muayenesinde hastanın varsa alkol, sigara ve zararlı madde alışkanlığıyla, hipertansiyon, kalp ve damar, karaciğer gibi hastalıklarıyla ilgili bilgiler estetik cerrah tarafından değerlendirilir. Ameliyat planlaması hastanın yüz ve boynundaki deformasyonun şiddetine göre cilt dokusu, kemik yapısı, yağlanma miktarı ve yaygınlığı, sarkma derecesi dikkate alınarak yapılır.

Yüz germe estetiği planlamasına göre ameliyat yöntemi belirlenir. Sıklıkla uygulanan ve yüz güldüren sonuçlar veren tam yüz germe, mini yüz germe ve endoskopik yüz germe yöntemlerinin yanında deformasyonun büyüklüğü, oluştuğu yere göre farklı teknikler de uygulanmaktadır. Klasik yüz germe ameliyatı genel ya da lokal  anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ağrının hissettirilmediği buoperasyon 2 ile 4 saat arasında değişmektedir. Kulak ve yanağın birleştiği çizgide, ihtiyaç duyulması halinde kulak arkası ve saçlı favori kısmına kadar oluşturulan kesiden girilerek operasyon yapılır. Yüzdeki yaşlanmaya neden olan sarkmış deri gerilir, bollaşan fazla deri çıkarılır, yağ miktarındaki fazlalık ve sıkılığını kaybetmiş kas dokusu alınır. Ameliyat kesisi , izlerin belirsiz olması için özel tekniklerle dikilir. Ameliyat bölgesinde sıvı birikimine karşı doktor dren koyabilir. Hasta aynı günta burcu olabildiği gibi, estetik cerrah tarafından hastanede bir günlük yatış gerekli görülebilir.

Endoskopik yüz germe ameliyatı ise, saçlı deriye açılan kesilerden mini kameralarla yüz dokusunun içi görülerek gerçekleştirilir. Boyun germe işlemi, çene altından ve kulak arkasından açılan mini kesilerden girilerek yapılmaktadır.

Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde neler yaşanır?

Risksiz estetik uygulama olduğu için ameliyat sonrasında hasta rahat bir iyileşme dönemi yaşar. Ameliyat bölgesini kapatan bandajlar ikinci günde çıkarılır. Operasyon sonrasındaki hafif derecedeki ağrılar, ağrı kesicilerle kontrol altına alınır.Dren konulmuşsa 2. günde dren çıkarılır.Ortalama 5. ya da 7. günde dikişler alınır.Yüzdeki şişme ve morluklar 6. günden sonra yavaş yavaş kaybolur.Hasta, bir hafta sonra işbaşı yapabilir. Tam olarak iyileşme ve yüzün yeni halini alması 2-3haftayı bulabilmektedir. Belirsiz olan ameliyat izleri 1 yıl sonra ten rengine dönerek tamamen fark edilmez olur. Sonuçlar uzun yıllar kalıcıdır. Hasta ileri yaşlarda bile genç, sıkı, gergin ve doğal görünümlü, etkileyici yüz hatlarına sahip olacaktır.

Alın germe nedir?

Estetik üst yüz germe ameliyatına estetik alın germe ameliyatı da denir. Alın germe ameliyatı, adından da rahatlıkla anlayacağınız gibi alın ve şakak bölgesini germeye, kaşları kaldırmaya yarar.

Alın germe neden yapılır?

Alın bölgesinde herkeste olan ancak kasların aşırı çalışmasına ve yaşa bağlı olarak farklılık gösteren birtakım çizgilenmeler vardır. Alındaki çizgilenmeler yatay, iki kaş arasındaki çizgilenmeler ise dikeydir. Yine glabella denilen kaşlar ve burun arasındaki bölgede küçük yatay çizgilenmeler mevcuttur. Bu çizgilenmelerin nedeni o bölgedeki mimik kaslarıdır. Bu kaslar ne kadar fazla çalışırsa (hiperaktif) mimikler o kadar belirgin ve yaşlanmayla oluşan çizgilenmeler de o kadar derindir. Bu durum kişiye yorgun, çatık kaşlı, mutsuz ve yaşlı bir görünüm verir.

Alın germe ameliyatı nasıl yapılır?.

Kulak arkasından daha doğrusu hizasından bir kesi açılır ve kafa etrafından diğer tarafa kadar kesi açılır. Bundan sonra kaşın yeri belirlendikten sonra fazla deri alınması gerekiyor ise, alınır ve dikiş atılır. Direnler ile kanamam zamanları kontrol altına alınır. Eskiden beri süre gelen teknik bu yöndedir. Ama artık daha basit ve kolay yöntemlerde kullanılır.

Şakak Germe Ameliyatı

Şakaklarda ki kırışıklıkları genelde 40 lı yaşların sonrası sıklıkla bu işlemler yapılıyor. Ameliyat izi saçlı deri içinde kalan oldukça hasta için pratik ameliyatlardır. Aynı gün içerisinde taburcu edilebilir. Aynı şekilde yüzde ki şişlik ve morluklar da kısa süre içerisinde gider. Ameliyat başar oranı oldukça yüksek, günübirlik estetik ameliyattır.

Alın Germe Ve Kaş Kaldırma Ameliyatı

Alın germe işlemi esnasında mutlaka kaşlara da bir müdahale edilir. Bazen sadece de kaş kaldırmak için operasyonlar yapılabilir. Kaşlar ne çok yukarıda olmalı ne de çok aşağı da kalmalı. Kaş kaldırma estetiği ile yeni modern bir estetik görünüme kavuşabilirsiniz. Ameliyat yüksek oranda başarılı ve zararları yoktur.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası

Alın germe ameliyatı sonrasında alın bölgesinde ki yaşınızı belli eden çizgilerden çok rahat kurtulabilirsiniz. Ayrıca kaşlarınızla alakalı sorunları da yine çözebilir, daha güzel bakan gözlere sahip olabilirsiniz. Mimikleriniz düzene girer.

Bir çok hastamızın ortak sorunu olan alın çöküntülerini de alın germe estetiği ile gidermek mümkün. Alında çöküntü olması bazı hastalarımız için çok can sıkıcı bir durum. Ayrıca alın germe ameliyatı olduktan sonra profil bozukluğu varsa o da düzelmiş olacaktır.

İple Alın Germe

İp kullanılarak da alın germe işlemi yapılabilir. Minik delikler açılarak içerisinden iple askılama tekniği ile alın ve kaşları yukarıya doğru kaldırılabilir. Bu yöntemde ameliyat izi kalmaz. yanlış ameliyatın başarı oranına oldukça değişkendir.

Bunun nedeni de teorik olarak herkesin bildiği bu işlemin aslında gerçekten büyük bir denge işi olduğu ve zor bir ameliyat olduğudur. Evet kısa sürer ve sonuçları oldukça başarılıdır. Ama bu ameliyat gerçekten uzman ve bu tekniği çok kullanmış ve başarılı bir hekim tarafından yapılmamış ise, büyük sorunlar açabilir. BU yüzden bu iple akın estetiği operasyonunu bilen tecrübeleri olan ve referans sağlayabilecek estetik hekimlere yaptırmanızı tavsiye ediyorum.

Endoskopik Alın Germe

Endoskopik olarak yapılan alın germe işlemleri saçlı deriden minik yarıklar açılarak yapılan bir işlemdir. Ameliyat ortama 1,5 saat sürer. Genel anestezi ile yapılır. Ameliyat sonrasından ameliyat izi olmayacak sayılır. Aslında görünmez. Saçlı içinde dikiş minik dikiş izleri kimse tarafından fark edilemez.